Search

All categories

The basic idea...

"The basic idea behind open source is very simple. When programmers on the Internet can read, redistribute, and modify the source for a piece of software, it evolves. People improve it, people adapt it, people fix bugs. And this can happen at a speed that, if one is used to the slow pace of conventional software development, seems astonishing...
...The Open Source pages exist to make this case to the commercial world."    - Introduction to Open Source - www.opensource.org

* Kõnele

market download Kõnele is an app that provides speech recognition services to other apps. Its distinctive features are support for the Estonian language, support for grammar-based language models (in Grammatical Framework), and a speech recognition UI that can be used with any speech recognition service installed on the device. Kõnele is based on a fully open source stack, which makes it easily portable to other languages and use cases.

Website: http://kaljurand.github.io/K6nele/
Release history: https://github.com/Kaljurand/K6nele/releases
Testing version: https://play.google.com/apps/testing/ee.ioc.phon.android.speak

Kõnele on kõnetuvastusteenus Androidi rakendustele, mis võimaldab saata e-kirju, sooritada infootsingut, kirjutada märkmeid, anda käske jne kõne abil.

Paljudes Androidi rakendustes on tekstikastid, millele vajutades avaneb klaviatuurirakendus, nn sisestusmeetod, inglise keeles “input method editor (IME)”. Kõnele sisaldab endas sellist klaviatuurirakendust, kuid erinevalt traditsioonilisest tähtede ja numbritega klahvist on Kõnele klaviatuuril ainult üks nupp, mis võimaldab kõnesisendit. Selline klaviatuur võtab ekraanil vähem ruumi ja on sageli loomulikum ja kiirem kasutada. Lisaks nupule, mis käivitab/lõpetab/katkestab kõnetuvastuse, toetab Kõnele klaviatuur järgmisi operatsioone:

• svaip vasakule kustutab kursorist vasakul asuva sõna,
• svaip paremale lisab reavahetuse,
• topeltvajutus lisab tühiku,
• pikk vajutus valib kogu teksti (mugav viis kogu transkriptsiooni üledikteerimiseks) (v1.3+),
• vajutus klaviatuuriikoonile vahetab klaviatuuri,
• pikk vajutus klaviatuuriikoonile avab klaviatuurivahetusmenüü,
• vajutus otsinguikoonile käivitab otsingu (ainult otsingureal).

Paljudes Androidi rakendustes on ka väike mikrofonikujuline nupp, millele vajutades eeldab rakendus kasutajalt mõnesekundilist kõnejuppi, mis automaatselt tekstiks teisendatakse. Sellised rakendused on nt mikrofoninupuga klaviatuurirakendused (nt SlideIT Keyboard) ning otsinguribaga rakendused (GMail, Google Maps, ...). See mikrofoninupp on tüüpiliselt seotud Androidi avatud kõnetuvastusliidesega, läbi mille on võimalik kasutada Kõnele poolt pakutud tuvastust.

Kui käivitada Kõnele otse, st mitte läbi teise rakenduse, siis suunatakse tuvastatud tekst edasi veebiotsingumootorile.

Kõnele lisaomaduseks on grammatikapõhise kõnetuvastuse toetus, st et kasutaja saab ise defineerida, milliseid sõnu ja lauseid ta erinevates rakendustes kasutab. Grammatikaid saab kirjutada nii JSGF kui ka Grammatical Framework (GF) formaadis.
Grammatikapõhist kõnetuvastust demonstreerib nt rakendus Arvutaja (vt https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.ioc.phon.android.arvutaja).

Kõnele kasutab kõne tekstiks teisendamiseks (ehk transkribeerimiseks) TTÜ Küberneetika Instituudi foneetika ja kõnetehnoloogia laboris (vt http://phon.ioc.ee) välja töötatud serveripõhist kõnetuvastustarkvara, mis on maailmas hetkel ainus, mis sisendina eesti keelt toetab.

Põhjalikum dokumentatsioon Kõnele seadistamise kohta on aadressil http://kaljurand.github.io/K6nele/docs/et/user_guide.html

Author: Kaarel Kaljurand
Version: 1.6.44
Market link: ee.ioc.phon.android.speak
Web site: http://kaljurand.github.io/K6nele/



Source code:
Code license:
Market downloads: 10,000-50,000
Market rating: 3.6 / 5.0
Category: Top:/Applications/Tools


Added: 2015-10-09
Updated: 2017-02-21
Hits: 376



Edit link